Kötü davranışların, Ekipteki toksik etkisini azaltma..

 • Sorun üretici ve karamsar çalışanlarla nasıl başa çıkılır?

  Tek bir çürük elma, tüm işgücüne bulaşabilir ve herkesi moralsizleştirebilir. İşlerin çok ileri gitmesine izin vermeyin – Olumsuzluğa karşı savaşmak için nasıl bir strateji uygulayacağınızı öğrenin. Sorun nedir? Derin ilişkilere girmek ve gerçek sorunu bulmak için onları nasıl teşvik edebilirsiniz? Taktik ve yanıtlarını söyleşi bulacaksınız.

 • +75

  DAKİKA

Söyleşi hakkında

 • SORUN

  İş ortamlarında bazı insanlar, ekibi olumsuz etkileyecek davranışları ve iletişimleri oluşabilir. Kötü davranışların devamı ekipte olumsuzluk etkisi yaratabilir.  İşyerinde kötü davranışlar zaman içinde oluşabilir. İnsanların iletişimlerinde saygı ve tevazuda sorunları olabilir.
  SONUÇ : İşyerinde gerçek iş sorunları dışında boğuşma/boğulmaları yaşıyorsa…

 • ÖNEMİ

  İş enerjilerinin iç ilişkilerde tüketilmesinde neden olur.  Kurumsal planlama çabalarında güçlükler yaşatır. İş ilerlemelerinde engel oluşturur.  Toplantılar sırasında ‘gereksiz’ tartışmalar yaratır.  Yenilenme çabalarında olumsuz etki yaratabilir. Sorunlu kişi, sorun ne olduğunu belirlemede ekipte uyumlu davranış yaklaşımları engeller.  Başarılı ekip kurulumunu engeller

 • İÇERİK

  ♦ Olumsuzluk bulaştırabileceğini gösteren işaretler
  ♦ Toksik etki yaratanların davranış benzerlikler
  ♦ Gündem ve toplantı davranışları
  ♦ Çeşitlilik ve yeniliklerde davranış farkları..
  ♦ İletişim, tevazu ve saygısızlık nedir?
  ♦ Olumsuz davranış nasıl ödüllenir?
  ♦ Kronik bir olumsuzluk sorununun gizli maliyeti
  ♦ Ekip içinde etkileri nasıl anlarız?
  ♦ Çözümleri ve sabotajları engelleme..
  ♦ Fesih: Sorunu kaldırmada tek tedavi yöntemi midir?.

 • PROGRAM

  KONTENJAN : Min.30 kişi ve üstü / 75 DK
  SÜRE; 75 DK.
  BÜTÇE : 300 TL (KDV dahil) Katılımcı /SÖYLEŞİ
  KATILIMCI ÖNERİSİ; Genel yönetimde yer alan tüm yönetici/uzman, ekip liderleri

İnsanlar Arasındaki Çelişki Ve Anlaşmazlıkların Çoğu,
Yanlış Anlamadan Kaynaklanır.

 • Söyleşiçi; Soner DURAY

 • Davranışlar

  Yöneticileri, şikayet eden, eleştiren veya sorun yaratmaya çalışanlarla karşılaştıklarında genellikle sinirli ve çaresiz hissedelirler.

  Bu “kişilik sorunları” nı değiştirmek için bir yol olmadığını hızlı bir şekilde varsayabilirler, bu nedenle zararı önlemek için ellerinden geleni yaparlar. Ancak, bu tür zararlı davranışlara tolere etmek kesinlikle en zeki strateji değildir.

  Kronikleşme

  Kronik olumsuzluk sıklıkla yalnızca bir veya iki çalışanla başlar.Ancak tüm departmana hızla bulaşabilir.İş ortamı  olumsuzluklarının kaçınılmaz sonucu; üretkenliğin azalması, morallerin bozulması ve sonuçta cironun azalmasıdır.

  Akıllı yöneticiler zehirli etki yaratan tomurcukları (olumsuzluk) gidermeye çalışmaktadır.İş yerinizdeki olumsuzlukları ve kendi yönetim tarzınızı yok edin.

  Sonuç ?

  İşyerinde yapılan olumsuzlukların ortadan kaldırılması verimliliği, ciroları artırır. Ekip üyelerinin moral yükseltir.  daha en önemlisi, bu etkinin sizi nasıl yönetici yapacağını düşünün.

  Sunucumuz Soner Duray, 20 yıllık tecrübesini sizin için deneyimlerini özetler – saha çalışması yapıldığı tavsiyeleri paylaşır. Taktik ve önerilerle söyleşide, iş yaşantınızda nasıl olumlu çalışma ortamı yaratacağınızı öğrenin

UFUK AÇICI BLOGLAR

YAKLAŞAN BULUŞMALAR

BU PROGRAMLARDA
İLGİNİ ÇEKEBİLİR !

Posted in: