4P’li Mağaza Kontrol ve Performansları

 • HAYAL , PLAN VE GERÇEKLER…

  Pazarlama rekabetçi yeni bir ürün geliştirilir. Beklenti büyük. (HAYALLER)…  Perakende satış mağazasında -Çetin müzakereler sonunda-ürün satış başlar. (PLAN)… Kısa bir süre sonra , ürün rafta istenilen yerde olmadığı, yoka düşmüş, tavsiye edilen fiyatla satılmaması, kategori ve dışı yeni satış alanları fırsatlarından yararlanılmaması ortaya çıkar. (GERÇEKLER). Markanın mağazada aksaklık nedir? Bundan kimler sorumludur? DD-Business, FMCG sektöründe yer alan marka yönetimlerinin pek yabancı olmadığı aksaklıkların çözümünü pazarlama karmasıyla sahada anlamlı takibinde benzersiz bir seminer programı hazırladı.

 • 7

  SAAT

   

SAHADA GÜÇLÜ MARKA

PAZARLAMA KARMASIYLA SATIŞ ARTIRMA VE PERFORMANSA DAYALI TEŞVİKLER..

 • SORUN

  Bütünleşik marka yerleşimi..

  Yoğun rekabette oluşan iş sorunları dışında,pazarlama stratejilerinin uygulanıyor olması ve ötesinde mağazalarda ortaya çıkan fırsatlardan yararlanılması hayati derece de önemli

  Perakende satış alanlarında Storekeeping (uygulayıcılar) ve supervizor (denetçileri) satış, pazarlama yönetimlerinin çabaları sırasında mağazalarda en iyi uygulamalarda başarıyı ortak dille tanımlamada sıkıntılar yaşanabilir (çoğunlukla)

  Rekabette yalnızca fiyat ve raf payı ile yapılan raporlama ve takipler, pazarlama karmasında yetersizliklere neden olur. Mağazaya özel ve marka kriterleri arasında uyumun sağlaması ve sorumlularının belirlenmesiyle değerlendirmeler ve analizler yapılmalıdır.

  GERÇEKLER

  Sinir bozucu anlar…

  Mağazada aradığınız ürün/marka yerinde yok. Marka temsilcisi (sizin merc.personeli) orada. Sorulara karşı ilgisiz ve bilgisiz. Bir tane buldu ama ambalajı hasarlı, olsun güvendiğin bir marka, almaya değer.

  O da ne? yanında bir ürün bunun yarısı fiyatta (Market markası büyük olasıkla), kolidorda başka marka aynı ürünü tanıtıyor fiyatıda uygun.Denese mi acaba? olsun elindeki (sizin olması muhtemel) güvendiğin bir marka, almaya değer.

  Kasada bir kampanya var. Alışverişe bedava veriyor. Yok yok elindeki markayı yıllardır kullanıyor.Vazgeçmez.…BU HAYAL SİZİN,MÜŞTERİ VAZGEÇTİ BİLE…

  KABUS ŞİMDİ BAŞLIYOR…

  HAYALLER

  Müşteri gibi düşünmek…

  Tüketicinin dikkatini çekmenin dikkat çekici bir ambalaj ve bir haz(lezzet,kolaylık) vaat, sağlıklı ve tüm doğal kalitesi daha fazlasını gerektirir.TV,radyo ve baskılı reklam ürünlerini durdurma,mağazaya gelen ve markayı tercih edenleri durdurmaz.

  Tüketicinin dikkatini çekme, çekici ambalaj, lider olma, bir vaat, sağlıklı ,iyi veya tüm doğal kalitesi daha fazlasını gerektirir. Tüketicinin dikkatini çekmek için ,marka yönetimleri sahaya (rafların önüne) gider.. Markanın gönderilen tüm mesajların, kötü,etkisiz ya da can sıkıcı bulunanları kesmeye kontrolü etme ve kesmeye çalışır.

  Bu çaba tüketiciler cüzdan ile markalara bağlılığını arasındaki ilişkinin ötesine gitmek anlamına gelir.

  YAKLAŞIM

  Bütünleşik marka yerleşimi..

  4P yaklaşımlı Mağaza kontrol ve performansları programı, sonuçlardan önce sorumluların öğrenme, beceri, yetenek ve yeni fikirleriyle MARKAYI GÜÇLENDİRME, planlanan eylemlerin gerçekleştirilmesiyle SATIŞIN ARTIRMA, ve yaptıkları işlerin ölçümleme sonuçlarıyla PERFORMANSA DAYALI TEŞVİKLERİN yaratılmasını sağlayacak..

  Yoğun rekabette oluşan iş sorunları dışında,pazarlama stratejilerinin uygulanıyor olması ve ötesinde mağazalarda ortaya çıkan fırsatlardan yararlanılması hayati derece de önemli.

  Pazarlama karması ile plan nasıl yapılır.Nasıl ölçümlenir ? Başarı ve başarısızlık kriterleri nedir? Sorunlar marka mı? Sorunlar uygulayıcılardan mı kaynaklanıyor?

  ARAÇ VE KAYNAKLARI ÖĞRENİN.

Seminer 2 bölümden oluşur

 • 01. MAĞAZA & 4P

  ♦ Perakende mağazalarının pazarlamadaki yeri
  ♦ 4P’li yeni performans oluşturulma, tarafları
  ♦ Ürün performansı (depo-temizlik-fonksiyonellik)
  ♦ Dağıtım performansı (konumlama-portföy-stok)

 • 02. 4P & SONUÇLARI

  ♦ Fiyat performansı (POS-PRS)
  ♦ Promosyon performansı (Merchandising.-POS )
  ♦ Puanlama,özet (form), değerlendirme ve yorumlar
  ♦ Uygulayıcıların performanslarında kullanımı

 • PROGRAM KATKILARI

  BİREYSEL KATKILAR; dd-business,eğitim sırasında katılımcıların, kendilerini değerlendirmelerine yönelik testler ve simülasyon uygular.Kişinin kendi sonuçlarını görmesi ve varsa ileride düzenlemesine kılavuz olacak değerlendirmelerine yardımcı olur.

  • İşleri sırasında kılavuz olacak bilgilerin oluştuğu -pdf formatlı- “Eğitim Notları” ,
  • İş yaşamlarında katılımcısına değer katacak -özel olarak numaralandırılmış- “Eğitim Sertifikasyonu” ,

  ÖRGÜT KATKI Program sonunda tüm katılımcılara LQ-Learn Quality “Öğrenim Kalitesi ” anketi uygular. Kümülatif katılımcı “Reaksiyonel tepki” sonuçları örgüt yönetimleri ile paylaşılır.

 • SÜRE,KONTENJAN VE PROFİLLER

  SÜRE VE KONTENJAN

  1 günlük 9.30 ile 17.00 saatleri arası,(20 dk.-2 dinlenme ve 1 saat öğle yemeği molalı) Min. 20 ile Max 30 kişilik gruplarla “KARMA KATILIMCILI” olarak bireysel katılımcılarla veya kurumların kendi çalışanlarına yönelik düzenlenir.

  ÖNERİLEN KATILIMCI PROFİLİ

  Pazarlama,ürün/marka,satış yöneticileri, uzman ,temsilci ve görevlileri.. Örgütlerin üründen sorumlu ilişkilerinde görev yapan farklı departman tüm kadro çalışanları, yönetici adayları…

 • Markanın Satış öncesi hazır olması…

  Perakende mağazalara yönelik “özel” marka stratejilerinin ve denetlemelerine yönelik geliştirilmiş benzersiz seminer.. Programda iş ve marka yönetimleri hayatında kullanacağın bir çok tekniği öğreneceksiniz. Sonunda neler mi kazanacaksınız?

  • BİREYSEL OLARAK …

   • Kendi hizmet alanlarında tüketicilerini tanımayı.
   • Doğru ürün gamını satışa sunmayı
   • Satış noktası müzakerelerinde kuvvetli delil
   • Kampanya uygulamalarında başarı
   • Raf ve özel satış alanı tespitinde
   • Tüketici iletişimlerinde uygun zamanlama planlama öngörüsü
   • Nerede alıcı kişilerin olduğu farkındalığı

   Program, iş hayatınızda bir fırsat içeriyor mu? Karma katılımcılı seminer için, kendinize ön kaydınızı yaptırın

   KARMA ETKİNLİK TAKVİMİNE GÖZ ATIN
  • ÖRGÜTSEL OLARAK …

   Katılımcılarınızın kazanacağı becerilerle ,
   Satışa sunulacak doğru ürün ambalaj boyutları, fiyat stratejileri
   Yeni raf yerleştirme stratejileri geliştirilmesi
   Yeni ürün deneme ve lansmanları sırasında yol gösterici sonuçlarda başarı ,
   Satış artırıcı, müşteri geliştirici etkiler yaratması ve marka başarısı ,her zaman kazanan şirket olursunuz.

   Program çalışanlarınız için bir fırsat içeriyorsa, kurumsal teklifinizi alın.

   KURUMSAL TEKLİFİNİZİ ALIN

En Temel kavramıyla; Bütünleşik Marka yerleşimi

 • 25

  Ürün

 • 50

  Dağıtım

 • 75

  Fiyat

 • 100

  Promosyon

Program hakkında …

 • PROGRAM SUNUCU; SONER DURAY

  Programın sonunda edindiğiniz bilgilerin saha uygulamalarıyla, mağaza fırsatlarında yararlanamamanın getirdiği yüksek maliyetler, kötüleşen tüketici iletişim /kayıpları ve marka sorumlulukların bilinçsiz yapılan olumsuz etkilerinden de kurtulmuş olacaksınız.

  Yeni kontrol ve teşvik sistemiyle markanın saha başarısı, sorumluların tam olarak eyleme katılmasıyla yüksek kazanç, moral ve yeni /olumlu tüketici ilişki deneyimleri getirecek.

  SEMİNERDEN BAZI İPUÇLARI...

  Pazarlama karması bir ürün veya hizmet için planları aracılığıyla düşünüyorsun başlamak için iyi bir yerdir, ve size hataları bu tür önlemeye yardımcı olur. Program, klasik pazarlama karmasının, mağaza içinde uygulaması sırasında “bilimsel geçerliliği ilkesiyle” bambaşka seçenek sunuyor.

  Ürünün depolaması pazarlama karmasında değerlendirmesinde yeri ve değeri nedir?
  Bozuk /hasarlı ürünün müşteri etkisi ve kontrollerdeki değeri nedir?
  POS etkisi karmadaki yeri nedir?
  Pazarlama karmasında değerler ve puanlama olsa , ne kadar değerli olur?
  Bir puanlama yapılsa, ürünün raf dışında satışı kaç puana değer?

  KİMLER KATILMALI ? NEDEN ?

  Program size mutlu ve başarılı bir sektör kariyer için gerekli becerileri öğretir. Öncelikle pazarlama, Merchandising ve satış yöneticilerini katılmasını öneriyoruz. Ancak marka saha uygulayıcıların kariyer ve iş alanlarındaki gelişmelerinin teşvik edilmesi açısından FMCG marka ve perakende mağazacılıkta yer alan her düzeyde yönetici, ekip lideri ve uzmanlarının katılması gelecekte başarılı ekipler kurmalarında kılavuz bilgilere ulaşmalarını sağlar.

  PROGRAM BİLGİLERİ FMCG SEKTÖRÜNDE ÇALIŞAN HERKESE İHTİYAÇ OLABİLİR?
  Marka başarısında pazarlama yaklaşımlı saha uygulaması nasıldır? Tüketici yaklaşımlı marka iletişimde performans nasıl artırılır? Mağaza fırsatları nasıl değerlendirilir? Uygulayıcı ve yönetici teşvik ve ödüllendirmelerinde hangi kriterler yol göstericidir?

  PROGRAMIN KATILIMCISINA KATKILARI ?

  Program sırasında öneri ve yöntemleri üzerinde çalışılacak master “kontrol listeleri”, paylaşılır.. Master listeler ve program özeti katılım sonrası mail adresiniz PDF dosya olarak kayıtlı mail adresinize ulaştırılır. Program sonunda adınıza düzenlenmiş “Katılım Sertifikasyon” alırsınız.

  PROGRAMA KAYIT NASIL YAPILIR?

  1 – Karma katılımcılı programlar için öncelikle bireysel olarak katılmak için sizin için en uygun şehir ve tarihi belirleyin. Bunun için ETKİNLİK TAKVİMİ‘ ne bakınız.

  2- Sizin için uygun olan program için ÖN KAYIT OLUŞTURUN .Ön kayıt sırasında herhangi bir koşul ve sizi bağlayıcı unsur yoktur. Takvim ve şehir size uygun değilse, gelecek programlardan haberdar olmak için aynı sayfadan kendinize “UYARI OLUŞTURMA” ile hatırlatıcı düzenleyebilirsiniz. Zamanı geldiğinde size hatırlatma yapılır.

  3 – DD-Business , temsilcileri Ön kayıt süresi sonunda size en uygun katılımcı profilini belirlemesi ardından sizi “KESİN KAYIT” işlemleri için davet edecektir. Bu mesajı almadıysanız üzülmeyin, bir sonraki tarih ve program için sizi bekleme havuzuna alıyoruz.

  4- Kesin kayıt işlemlerinden sonra tek yapacağınız, program saati ve yerinde buluşmak.. Bizler sizin iyi bir zaman ve program geçirmeniz için çaba içerisinde olacağız. Bundan emin olabilirsiniz.

 • PROGRAM:

  1 Gün saat 9.30 ile 17.30 saatleri arası

  KATILIM ÜCRETİ :
  1600 TL / Kişi

  ( KDV,Toplantı ikram ve Öğle yemeği dahil)

  Bireysel

  Karma Katılımcılı seminer programına bireysel katılabilmek için kendiniz kayıt oluşturun

  ÖN KAYIT OLUŞTURUN

  Kurumsal

  Şirketinize özel çalışma grupları için kurumsal teklifinizi isteyin
  KURUMSAL TEKLİFİNİZ ALIN

 • YAKLAŞAN BULUŞMA..

  11.MAYIS.2018 /Cumartesi ANKARA  “4P’li mağaza kontrol ve performansları”  karma katılımcılı programa bireysel kayıt yaptırın KONTENJAN  “30 Koltukla sınırlıdır”

  Tüm Etkinlikler Takvimi  Hemen Ön kaydınızı oluşturun

 • SEMİNERİ BAŞLIYOR !…

YAKIN KONULU PROGRAMLAR