Soru; Satıcılar neden Başarısız?

  1. Sadece müşteri bakış açısıyla hazırlanılması… Marka/ürününün müşteride yaratacağı değerlerin yerine rekabette onun sizinle iş yaparken onda yaratacağı değerleri ne olduğunu algılatılması gerekir. Müşteriler sadece onlara nasıl kazandıracağını bilmek istiyor. Buna odaklanın.Satış görüşmelerinde bile onun satın alındıktan sonra nasıl bir sonuç ortaya çıkacak,ona odaklanın. Bir çok satış temsilcisinin yaptığı gibi “olan” sonuca odaklanmak yerine , müşterinin kararındaki “evet” yanıtına odaklanıldığında, çoğunlukla müşteriden alınacak yanıt ise büyük olasılıkla “Hayır” olacaktır.
  2. Satışta iddianızı kanıtlama ve müşterinizi ikna etme çabası… Bu sadece sözlerle ifade edilememeli. (Başka müşteri olay ve kişilerini referansları kullanmayan satış temsilcileri beni şaşırtıyor.) Diğer tüm müşterilerin söylem ve sonuçlarına dayalı örneklerle – bir potansiyel müşterinin riski duygusunu ortadan kaldırabilir.Bu tür söylemler fiyat üstünde oluşan baskıyı kaldıracak, oluşan marka/ürün değerini haklı olarak hissediyorum.
  3. Orada olma… Satış değerini kanıtlamak ve sonunda kazanmak için satıcının orada olması gerekir.. Satış ilişkisinde, en büyük kayıplardan biri, satış fırsatını gerçekleştikten sonra yüksek ilişkide olan satış temsilcisinin oradaki yokluğudur. Müşteriyle büyük ilişkiler yaratmış temsilci satışın başlamasına yardımcı olabileceği gibi, müşteri anlamak ve satış amacıyla ilişkiden yararlanmak iyi bir kullanım olabilir. Temsilcinin müşterisine bilgilerini kendi transfer deneyimi ile aktarması, satış kararları anlarında daha az problemli ve satışın olumlu sonuçlanmasında (tüm yardımları) etkin olarak kullanılmış olacaktır..

Başarısızlık endişesini yok etme çabalarında, satışta değer sunmaya başlamalısın …

  • En yüksek ve en iyi düzeyde
  • En yüksek ve en iyi çaba ile
  • En yüksek ve en iyi hazırlık ile
  • Müşteriyi sizden satın alacak bir noktaya getirmede, duygusal tutkuyla.

Değer sunma alışkanlıkları oluşturmak ve bunların uygulayıcı olmakişlerini çok daha zor hale getir gibi gözükebilir. Eğer satış hedeflerinizi sayısal olarak yakalamamamış olsanız bile, kendinizi iyi hazırlanmış olduğuna inanıyor olursunuz.

Ama şuna emin olun, satışı kaybetme riskini yenersiniz. Sizinde ilave edeceğiniz belirtiler varsa,bilmek isterim. Kim bilir yeni bir madde ya da buçuklu bir ilave.. Yorumunuzu bekliyoruz.

Posted in:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
X