Soru; Satıcılar neden Başarısız?

Yanıt: Çünkü aktif değiller.

Onlar, en iyi olma çabalarında başarısız.
Onlar, ellerinden geleni yapma isteğinde başarısız.
Onlar, işlerini en iyi şekilde yapabilme düşünmesinde başarısız.
Ve onlar,satışlarında başarılı olmak için aktif eylemlerini yapmada başarısız.

Satış yönetimlerinin kendi başarısızlıklarını veya satış hedeflerine ulaşamadıklarında kendilerince tanımladıkları sorunları ortaya koyarlar. Bir çoğu zaman ise satış temsilcileri yerine sorumluluk almadıkları alanları ve koşulları suçlarlar. Zaten, bahane başarısızlığın kendi şekli değil mi? Ancak bu başka bir gün ,başka bir yazı konusu.

[ctt template=”5″ link=”aqe9k” via=”no”]Satış yönetimleri başarızısılıklarda satışçılarıyla bahanelerini ortaya koyar. Bahane zaten başarısızlığın kendi şekli değil midir?[/ctt]

Bu yazımda kendilerine verilen satış planını başarılı sonuçlar elde etmesi ya da satış yönetiminin istediği hedeflere sayısal olarak ulaşma keyfiyle sadece kendi kotasını tamamlamaya çalışan satış temsilcileri hakkında fikirlerimi paylaşmak isterim.

Buna,en çok satış temsilcilerinin yetersiz eğitimli olması ve onların yetersiz desteklenmesini de olduğunda ekleyin. Satıcının “genellikle” tam hazır olmadığını da ekleyin.

Onlara(satıcılara) göre ,kendileri açısından satışa aktif olarak hazırlandıkları söylemleri, gerçekte müşterilerinde yarattıkları çok az etkisi olabilir..

Eğer, satıcılar kendi satış hazırlıkları sorulduğunda kendileri çalışmaları hakkında yeterli olduğu düşüncesiyle,

“Bu benim için geçerli değil.”,”Ben her zaman aktif hazırlanıyorum”,”Bana verilen kota hedeflerimi zaten gerçekleştirdim”,”Benim işimi oldukça iyi yapıyorum”gibi söylemler duyabilirisiniz.

Bu düşünce ile verilen bir yanıt sadece meydan okuma yanıtıdır..

Aşağıda satış hazırlığı listeyi okuduktan sonra, mevcut durumunuza ilişkin bazı belirtileri kendinizde değerlendirebilirsiniz.Aynı zamanda size bazı fikirler verebilir. Eksik olan alanlarda yapılacaklar düzeltmeler, satışta ek gelirlere yol açabilir.

İşte satış temsilcilerinin satışa hazırlıkta en çok bir duvara çarptığı 11,5 belirti :

Posted in:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
X