Satışta başarılı olmak İstiyorsanız, Bunları Yapmayın..

Satış yapmak veya satışı artırmak için yapmanız gerekenler bir çok şey var. Eğer kendinizi satış alanında geliştirmek istiyorsanız,  kitap okuyup,çok sayıda  eğitime katılmanız gerekecektir..

Bu konuda farklı bir perspektiften düşünürseniz ,yapmamanız gereken bir çok şey akıllara gelebilir! Aşağıda önereceğimiz kavramları kendinizden uzak tutun ve hatta nedenlerini bilmeden kendinizi yetersizlik hissine sokabilecek tuzaklardan kaçının.

Birileri gibi yapacağım derken, kendinizi yanlış bir konuma sokmayın

Bu derken, anlam bütünlüğünün otantik olmasından bahsediyoruz. Kendinize karşı dürüst olun. Eğer yanlış bir yolda kendinizi zorlayarak, farklı biri olmaya çalışırsanız, işte bu satışta çok zor çalışıyor. Her satış ilişkisinde çok farklı tuzaklar vardır, onlara ayak uydurmak için mücadele edecekseniz zor yolu seçmiş olursunuz. Satışta otantik olmak ,stres ve satış baskısı olmadan devam etmenin bir yoludur.

Deneyin ve ama başkasını değiştirmeye çalışmayın

Siz hiç, zor bir müşteri yöneticisinin çalışma biçimini değiştirmeyi denediniz mi? Zaten bu asla işe yaramaz.

Eğer başkasının çalışma biçimini değiştirmeye çalışır veya onlara bu değişimi sormayı bile denerseniz, inanın bunu yapamazlar. Olmayacak birinde bir sonuç çıkaramazsın.  Hatta daha dogmatik yolları bile zorlayarak riske girmeyin, Bırakın kendileri olsunlar.

Lütfen herkeste Denemeyin

Müşterilerinizi memnun etmek çalışırken bunun, yöneticiniz, tedarikçilerin veya başkalarının etkisinin olacağı unutmayın ve satış zorlu bir yoldur. Herkes benzer düşünme asla olmayacak ve asla gerginlikleri yatıştırmak için geriye doğru yaslanmayacak, bu imkansızdır. Onların hedefleri ve özlemleri sizinkine ve her başkalarına farklı olacaktır, bu yüzden  girişimi denemeyin bile..

Hatalarından ders çıkarmayı unutmayın

Birçok satış temsilcileri, yıllardır yaptıkları şeyleri, sadece daha iyi ya da daha akıllı yapıyor tutmaya çalışın.

hatalarından ders Zor bir derstir. Biz her zaman da bizim başarıları biz sadece bizim hatalarından olsun en önemli ders nedir öğrenme, ancak, bir okul olarak geçmiş kullanmak gerekir

Kendinizi kurban olarak Görmeyin

Eğer kontrolü dışında koşullar hep olumsuz sizi etkiliyor olarak hissederseniz, kendi kendinize ‘suçlama zihniyeti’ aşılarsınız. Her şey senin hatanla olumsuz etkilenmez. Eğer kendinizi bir kurban gibi görmeye başlarsanız,bu olumsuzluklar, genellikle diğer şeylere de bulaşır. Bunun sonucu olarak, hiç kimse size yakın olmayı sevmez.

Düşünce, tutum, inanç ve eylemlerinizi olumlu tutmayı unutmayın.

Tecrübeli satış temsilcileri gibi de YAPMAYIN . Onların akılda, karşısındaki başarısız insanların, kötü sonuçlarını  kullanmak gibi alışkanlıkları vardır. Bu yaklaşımla ortaya çıkabilecek, satış amaçlı gerekçelerinizi ortadan kaldırın!

Posted in:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
X