Tanışırken ilişkileri güçlendirmenin basit 4 yolu

İnsanlarla tanışırken vereceğimiz bu güçlü ipuçları, yeni insanlarla tanışırken insanlarla tam olarak bağlantı kurmak veya mevcut ilişkilerinizi güçlendirmek istediğinizde yapmanız gereken tek şey.

İster yeni insanlarla tanışıyor olun ister mevcut ilişkilerinizi güçlendirmek istersiniz, bu güçlü ipuçları, onlarla tamamen bağlantı kurmak için yapmanız gereken tek şey.

İPUCU 1: EN İYİ YÜZÜNÜ GÖSTER

Hayvanlar vücut dilini kullanır ve arkadaş canlısı olduklarını göstermek için bazı yollar kullanır. Örneğin, kediniz sıkıştığında, size sevgisini gösteriyor.

İnsanların niyetlerini gösterme yolları da var. Eski zamanlardan beri, ne zaman bir yabancıyla karşılaşsak, fikir onun için tehlike oluşturmadığımızı göstermek. Bu, gülümsemeniz, başkalarına arkadaş canlısı olduğunuzu ve tehlikeli olmadığınızı göstermek içindir.

Bu nedenle, yeni bir kişiyle tanışırken daima en iyi yüzünüzü göstermeyi unutmayın – sadece gülümseyin! Dostça niyetlerinizi iletmenin ve bu kişiyle bağlantı kurma ve işbirliği yapma fırsatına sahip olmanın mükemmel bir yoludur.

2. İPUCU: KİŞİSİN ADI’NI UNUTMAYIN

İsminiz, duyabileceğiniz en güzel ses, diyor  Soner Duray. Bilinçsiz zihniniz, çok gürültülü bir arka plana karşı söylenen kendi isminizi tanımanızı mümkün kılar. Ancak, diğer insanlar için, bazen hatırlamak zor.

Çoğu insan yeni tanıştıkları bir kişinin adını hatırlamakta zorlanıyor. Bunun onlara neden olabileceğine dair bir fikirleri yok. Cevap basit: Size yeni bir kişi tanıtıldığında, kendi izlenimleriniz, düşünceleriniz ve ne söyleyeceğinizi düşünmekle meşgul olabilirsiniz; ve bu nedenle, yeni öğrenilen adı ezberlemek için herhangi bir çaba göstermezsiniz. Ancak, aşağıda göreceğiniz gibi, bunun için basit bir çözüm var.

Öğrenmedeki çoğu şeyde olduğu gibi, tekrarlama anahtardır ve kendine güven getirir . İsimleri ezberlemek için birçok yöntem var, fakat basit tutalım. Yeterince tekrarlarsan, derinden aklına gider. Bu kadar. Bu yüzden, birileri size tanıtıldığında yapabileceğiniz en iyi şey , adını hemen kullanmaya başlamaktır . Bu şekilde, beyninizde hemen bağlantı kurmaya başlar ve anında bu kişiyle ilişki kurar. Buradaki fikir yeni insanla konuşmaya başlamak ve bu adı sürekli tekrarlamak. Yeni insan kendini iyi hissedecek ve adını sonsuza dek hatırlayacaksın!

Birkaç kez bir kişiyle tanıştınız ve o kişi adınızı unutuyor veya yanlış bir ad kullanıyor. Bu durumda nasıl hissedersiniz? Belki de kişinin seninle aptal veya kaba olduğunu hissediyorsundur.

Asla bu hatayı yapmayın. Burada açıklanan tekniği kullanarak isimlerini hatırladığınızdan emin olun, diğer insanlarla olan bağlantınız zıplayacak!

3. İPUCU: DİNLEME SANATI UYGULAMASI

Hiç biri başka birisiyle konuşurken deneyimlerinizi konuşmak ve paylaşmak için acil bir ihtiyaç duydunuz mu? Bazen insanlar zihinlerini konuşmak için “sırasını” beklerler ve dinlemek yerine, akıllarında ne söyleyeceklerini prova ederler. Bu nedenle, diğer kişinin ne konuştuğunu dinlemiyoruz ve sonuç iki paralel konuşma yapan iki kişi.

“Dinleme sanatı” olarak adlandırılan kayıp bir sanat var. İnsanların deneyimlerini paylaşmaya istekli göründüğüne dikkat edin. Bunu konuşmalarınızda kullanmak için, sadece dikkatli olmanız ve sorular sormanız gerekir. “Sıranı bekliyor” olmak yerine, diğer kişinin ne söylemeye çalıştığını netleştirmek için dinlemeniz ve sorular sormanız gerekir.

Bunu yaparsanız, birkaç dakika içinde muhatapsınız size çok ilginç hikayeler anlatıyor olabilir ve herkes her zaman sizinle bağlantı kurmak isteyecektir.

4. İPUCU : İLTİFAT 

İnsanlar iltifatlara bayılır ama yapmak kolay bir iş değildir. Doğru tonu kullanmanız, dürüst olmanız ve diğer kişinin güçlü yönlerini gerçekten ifade eden bir şey söylemeniz gerekir.

Övme zor görünüyor olabilir, ancak bazı genel ilkeleri izlerseniz, bu görevi de başaracaksınız. Çoğu insan, çok saçma ve yüzeysel şeyler söyler, açık bir şekilde ifade eder, güzel bir saç kesimini iltifat etmek gibi, gözlerin rengini vb.. Kimseyi etkilemiyorlar.

Buradaki en önemli rehber çok basittir: DOĞAL OLMAK. Bir iltifat yaparken, samimi olmalısınız. Önemli olan, kişinin güçlü yanlarında çok iyi olduğu şeyleri belirtmektir. Bu şekilde bir şey yapmak veya icat etmek zorunda değilsiniz; konsantre olmanız ve diğer kişi hakkında iyi bir şeyler bulmanız ve güzel ve etkili bir şekilde söylemeniz gerekir.

Ne kadar iyi iltifat edersen, o kadar çabuk yeni ilişkiler kazanacaksın.

Yaşamınızda daha iyi ilişkiler kurmak istiyorsanız, size “Sözsüz iletişim ve Satış Amaçlı Beden Dili” programına katılmanızı öneriyoruz. Kötü bir haber! bu program sadece kurumsal olarak alabilirsiniz. Ancak karma katılımcılı programlardan haberdar olmak isterseniz kendinize bir uyarı oluşturun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
X