Etkisiz Satış Görevlilerinin 7 Alışkanlığı

Beynimiz harika bir şey.. Çünkü hep bizim için en iyisini bulmaya çalışır. Yaptığımız her türlü eylemi ya da elde ettiğimiz başarıları ya da elde edemediğimiz başarıları tanımlayarak  haklı gösterebiliriz.

Bazı görevleri bile düşünmeden yapmaktan mutlu olduğumuzda, buna ‘alışkanlık’ diyoruz, yani düşünmek zorunda kalmadan yaptığımız bir şey.Satış görevlisi olarak, varsayılan olarak, bazı iyi ve bazı iyi değil alışkanlıklara kayma eğilimindedir.

Çok azımız, başarı şansımıza zarar verecek şeyleri alışkanlıkla yaparak başarımızı kasten sabote edebilir.Ama gerçekleştirdiğimiz şeyler, bunu gerçekleştirmeden, bizi başarısızlığa sürükler.

İşte, daha kötüsü için başarılarımızı etkileyebilecek ve etkileyebilecek sadece yedi kötü alışkanlık var:

1. Beklentilerle Paylaşacak Yeni Fikirler veya Perspektifler Olmaması

Bu, satış süreçlerimizin basit bir şekilde yürütülmesidir.Çoğunlukla, sahip olduğumuz ürün ya da hizmetin kendisini satması gerektiğini düşünüyoruz ve sadece bu ürüne herkesle aynı şekilde sahip olduğumuzu söylüyoruz.

Beklentiler yeni fikirler, yeni bakış açıları ve işlerini şimdi olduğundan daha fazla alacak yeni kavramlar arıyorlar.Yeni fikirler geliştirme alışkanlığına giremezseniz, bayat olma ve herkes gibi olma riskini üstlenirsiniz.

2. Ürünün Çözümden Daha Önemli Olduğunu Düşünmek

Pek çok müşteri, binalarında ayak basmadan önce ürününüzü biliyor, bu yüzden 1980’lerin internet öncesi çağına geri dönme isteğinize direnin ve beklentinin sizin hakkınızda hiçbir şey bilmediğini varsayın .Bunun yerine, karar verme sürecini ilerletecek olan beklentiler için çözümler hakkında düşünme düşüncesini şekillendirin.

Ürünlerinizin veya hizmetlerinizin ayrıntılarını veya bileşenlerini sözel olarak ifade etmek, ivme kaybetme riskiyle karşı karşıya kalır ve bu durumun, durumunuza söylediklerinizin uygulanmasıyla ilgili tüm zorlu çalışmaları yapmasına neden olur.

3. Etkili Plan Yapmamak

Kısa bir süre önce 1976’da okulu bıraktığından beri satışta olan bir satış görevlisiyle konuşuyordum ve benimle birlikte pek çok insanın kanadı ile ilgili görüşlerini dile getirme konusundaki öfkesini paylaşıyordu.

Yaklaşık 40 yıldır satışa çıkmış olmasına rağmen, bu satıcı, geleceğinden önce onlara yaklaşmadan önce işini yapabileceğine dair çok şey öğrendiğini söyledi.Bunun, her zaman onu iyi durumda tutan bir alışkanlık olduğunu söyledi.

Sadece bu kadar çok zorluğa neden olduğu için ihmal etmemelisiniz ki bu alışkanlıklardan biri.

4. Rakiplerinizin Teklifleri Hakkında Bilgi Edinme

Ürününüzü ve rakiplerinizin çözümlerinin ayrıntılarını sizinkinden daha iyi bir şekilde ortaya koyan beklentilerinizden çok daha fazla moral bozucu bir şey olamaz ve bunu bilmiyordunuz.Orada sunulan şeyin önüne devam edecekseniz, piyasanın bilgisi zorunludur ve neler olup bittiğine dair güncel kalmazsanız, içine düşmek kolay bir alışkanlıktır.

YAZININ DEVAMI>>

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top
X