FMCG Merchandising

 • İnsanların Yeni toplanma merkezi…

  Hızlanan yaşam tarzları ve alışkanlıklarının yeni dünyada, insanlar yerel bir kahve dükkanı, dinlenme merkezi, bir ve AVM olsun, toplum ve ev dışında bir merkezi bir anlamda arıyor. Sosyal tüketiciler için yeni bir süpermarketlerde toplanma merkezi halinde.. Tüketiciler “bağlı hissettikleri” kültürlerilerine uygun ürün ve mağaza (düzeni) tercihlerini kullanıyor. DD-Business, marka yönetimleri  mağaza, müşteriye tariflerine ulaşmalarında yönetim seminerleri ve uygulayıcılarının gelişimlerinde çözüm sunan programlar hazırladı.

 • +6

  PROGRAM

FMCG Merchandising
Anlamak..

 • Soner Duray – DDBB kurucusu

 • FMCG

  Bir perakende mağazada ürün satmak mı? Orada markanız tek başına değil ve rakipleriniz en az sizin kadar çok satmak istiyor. Kısaca; pazarlama karmaşası ve yoğun rekabette hoş geldiniz. DD_Business.com programları Marka yönetimlerinin FMCG yani Fast-Moving Consumer Goods (Hızlı Tüketim Ürünleri) genellikle bakkal, süpermarket raflarında gördüğünüz hızlı tüketilen her şeyi kapsar.

  SORUN

  ŞAŞKIN TÜKETİCİLER..

  Yoğunlaşan perakende mağazalarında,seçenekleri içinde kaybolmuş,şaşkın tüketiciyi yakalamak güçleşiyor.. Ortalama kendi kullanacağı 300 çeşitte ulaşmak için binlerce çeşidin “ortalama 8 bin” ürünün bulunduğu mağazada aradığını bulma çabası içerisinde… O, üstelik ortalama 20 dakika gibi bir süre içerisinde (değişmeyen) yapar.

  ÇÖZÜM

  DİKKAT ÇEKME VE MÜŞTERİ İLETİŞİMİ

  Mağaza içinde şaşkına dönmüş tüketicinin dikkatini çekmek ve alımda uyarıcısı etkisi yaratmak için ,önce onu tanımlamak ve mağaza profilini ortaya çıkarmak gerekli…  Merchandising başarısı;  yönetim taktikleri başarısı ve uygulayıcılarının günlük fırsatlardan yararlanmasından geçiyor.

  PROGRAM

  YENİLİKÇİ PROGRAMLAR….

  DD-Business programları, Mercandising marka yönetimlerine pazar yönetimlerinde yepyeni bakış açısı ve yaklaşımları yaratcak seminer programları, uygulayıcılarının mağaza içi yerleşimlerinde yeni fırsatlar yaracağı taktik dolu bilgiler içeren eğitim programları hazırladı. Daha fazla destek için Merchandisin Uzman desteğinden yararlanın.

PERAKENDE BAŞARISI;

Marka yönetiminin doğru saha,mağaza gözlemleri ve raf pazarlıkları ile, uygulayıcılarının mağaza içi fırsatlarından yararlanmasından geçer.

MERCHANDİSİNG PROGRAMLARI

DD-Business  Merchandising programları ,mağazalarda kasa çıkış rakamların ötesine geçer. Tüketici sepetine girip, kasadan çıkmamış ürünlerin nedenlerinin bulunması  ve “darbe vurucu-kapma bölgeleri” hakkında taktik dolu öğretici yollar ile satış artırıcı bilgi fırsatlarını içerir.

SATIŞLARINIZI GELİŞTİRMEDE SİZİN
FIRSATINIZ HANGİSİ?

KARAR ?

Şu an parmağınızın ucunda. Hangisi?

KURUMSAL TEKLİFİNİZİ İSTEYİN UZMANLARLA İLETİŞİMİNE GEÇİN